Gelinler için en önemli kriterlerden biri de gelin saç modelleridir. O gece elbette gelinliğiniz ayrı bir havada, makyajınız ayrı bir havada ama saçınız da ayrı bir havada olmalı. Hepsi tek başına bir star olmalı ama aynı zamanda bir uyum içinde olmalıdır.  Dolayısı ile her adımında dikkatli olmalı ve bolca araştırarak en güzelini bulmaya çalışmalısınız.

Gelin topuzu aslında en çok istenilen ve tercih edilen bir modeldir. Hem gelinlik modeli biraz daha öne çıkar hem de gelin sürekli saçı başı ile oynamak zorunda kalmaz. Dolayısı ile de en kolay ve en şık olacak bu saç modeli bizce gelinlerin ilk tercihi olmalıdır.

Bunun yanı sıra düğün saç modelleri arasında isterseniz dağınık topuz, lüle lüle yaparak hafif bir toplamada tercih edebilirsiniz. Saçlarınız kısa ise, yine dağınık bir şekilde toplanabilir. Yani kısaca siz gelinliğiniz le de uyum sağlayacak ve mümkünse bir topuz modeli unutulmayacak bir gelini ortaya çıkarabilirsiniz. İsterseniz önceden deneme yaparak da en çok yakışanı bula bilirsiniz.

Gelin Saç Modelleri