Kadınlar için kısa saç modelleri biraz zorlayıcı gibi görünüyor olsa da, aslında tekniğini bildikten sonra ve saç şekillendirici ürünleri kullandıktan sonra odlukça geniş şekilde istediğini modeli yapabilirsiniz. Sadece saçınızı yıkayıp hemen çıkamayabilirsiniz ama gerek jöle ile, gerek sprey ile ya da belli başlı tokalar ile hoş bir şekilde yanlardan toplama, geriye doğru yatırma gibi modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

Sizlerde kısa saç kesimlerinizi yüzünüze en doğru şekilde yaptırdıktan sonra zaten şekil vermekten zorlanmıyor olacaksınız. Örneğin kilolu bir bayansanız ve yüzünüz toplu bir yüz ise, saçlarınızı daha çok ön kısımlardan uzun tutabilir ve arka kısmı kısaltabilirsiniz.

Kısa saç stilleri için kuaförünüze hem kendiniz istediğiniz modeli anlatın ve hem de onun sanatını konuşturmasını bekleyiniz. Genellikle de hemen sprey ile ve en çok da köpük ile hafif dalga verip ya da fön ile kullanarak harika bir kısa saç modeli ortaya çıkarabilirsiniz. İlk günler şekil vermek zor olsa da ilerleyen günlerde çok daha kısa sürede istediğiniz modeli yakalayabileceksiniz

Kısa Saç Modelleri