Özellikle çocuklarınız okula gidiyorsa onlar için her gün farklı çocuk saç modelleri bulmanız biraz zor olabilir. Onlar sadece çocuk normal bir toplama bile olur demeyin. Çocuklarında kendi dünyası vardır ve onlarda aralarında senin saçın daha güzel ya da benim saçı daha güzel olmuş sözlerini bile kullanabilirler. Özellikle daha çok toplanabilecek modellerin çok sık talep gördüğü modellerin içinde bakalım en çok tercih edilenleri hangileri oluyor.

Öncelikle kız çocuk saç modellerini ele alalım. Kız çocukları için bolca toka almalı ve taç almalısınız. Bazen at kuyruğu yapabilirsiniz bazı günlerde birden fazla at kuyruğu ile çok daha şirin bir saç modeli çıkarabilirsiniz. Tokaları da renkli seçtiğiniz zaman zaten kız çocuklarının dünyasına hitap etmiş olacaksınız.

Peki ya erkek çocuk saç modelleri? Bunun için yapılacak en doğru adım sık sık tıraş yaptırmak olacaktır. Hafif ön kısmını uzun tutabilir ve hafif su ile ıslatarak şekil verdirebilirsiniz.  Kısaca yaklaşık 10 dakikalık bir süreç sonrası çocukların sevincini arttırabilirsiniz.