Erkek saç modelleri aslında eskiye göre çok daha fazla şekillenebilen ve sadece kes gitsin sözünden çok uzakta olan modeller ile buluşuyor. Dolayısı ile de artık bakımlı erkekleri çok sık gördüğümüz ve tarzları ile hayta saçları işle ön plana çılan gençlerin sayısı da giderek artış gösteriyor olduğunu gözlemliyoruz.

Dolayısı ile bu yıl kısa erkek saç modelleri arasında genellikle ön kısmın daha geniş ve uzun kesildiği olan modelleri görüyoruz. Biraz hava katmak için çok az sprey ile şekillendirilebilir ama burada yapılması istenen daha doğal bir saç görüntüsü elde etmek olacaktır. İstediğiniz modeli daha kolay oluşturabilmeniz için ilk kesim sonrası elleriniz ile sık sık şekil vererek tarzınızı oluşturabilirsiniz

Özellikle bu yıl uzun erkek saç modellerinden biraz uzaklaşmanızı öneririz. Artık yavaş yavaş modasının geçtiği uzun saç akımı zaten oldukça az sayıda görünüyor. Saçlarınızı hafif uzatabilirsiniz ama tamamen uzun olarak tarz yapılması şu zamanlarda biraz zor gibi duruyor. Kendinize yakışacak kısalıkta bir saç modelini mutlaka denemenizi öneririz.