Kısa Saç Modelleri

Katlı Kesim Kısa Saç Modelleri

Yazar:  | 

Özellikle kullanım kolaylığı ile çoğu baya tarafından kısa saç kesimleri tercih edilmektedir. Sizler de hem şık hem de kısa bir model arıyorsanız kesinlikle tercihinizi katlı kesimlerden yana kullanabilirsiniz. Özellikle zayıf ve ince telli bir saç yapınız var ise katlı kesim kısa saç modelleri ile istediğiniz hacimde bir görünüm elde edebilirsiniz. Katlı kesimler saçın daha hacimli ve dolgun görünmesini sağlar. Üstelik saçınızda yapacağınız farklı ışık oyunları ile de saçınızda dinamik bir görünüm elde edebilirsiniz. Üstelik gerçekten katları oldukça kusursuz kesilen kısa modelleri farklı şekillerde de kullanabileceğiniz için saçınızı her kıyafetinize uygun bir tarz haline getirebilirsiniz.

Kısa katlı saç modeli

Katların üstlere doğru oldukça kısa ve yoğun olarak kesildiği modeller özellikle genç bayanlar için oldukça uygundur. Üstelik saçınızın ön kısmını arka taraflara göre daha uzun kestirerek gerektiğinde zarif bir şekilde saçınızı toplamanızı da sağlayacaktır.

Asimetrik Katlı Kısa Saç Modeli

Asimetrik Katlı Kısa Saç Modeli

Arkası kısa önü uzun kısa saç modeli

Bir döneme damgasını vuran bu saç modeli her renk saç için de oldukça uygundur. Gerek yandan ayırarak gerekse ortadan ayırarak kullanabileceğiniz bu saç modelini ombre saç rengi ile de oldukça zengin bir model haline getirebilirsiniz.

Kısa katlı pixie saç modeli

Pixie saç modeli genel tanımı ile erkek saç modelinin bayanlar için yeniden tasarlanmış halidir diyebiliriz. Önlerin ve tepenin oldukça yoğun katlara sahip olduğu bu saç modeline en çok yakışan saç rengi açık sarı ve platin renkleridir.

Küt Katlı Kısa Saç Modeli

Küt Katlı Kısa Saç Modeli

Katlı kısa bob saç modeli

Küt saçın daha kısa ve formlu görünümü ile ortaya çıkan bob saç modelini koyu renk saç renklerinde tercih edebilirsiniz. Bob saç modelinin katları kesinlikle belirgin olmalıdır. Kısa katların ve uzun katların bol olarak görüldüğü bob saç modelleri ile saçınızı hem düz hem de dalgalı olarak kullanabilirsiniz.

Katmanlı katlı kısa saç modeli

Daha oval bir görünüm kazanabileceğiniz katmanlı bob modeli özellikle ince telli saçlara sahip olan bayanların daha hacimli ve dolgun saçlara kavuşması için mutlaka denenmesi gereken bir modeldir. Kısa saç modelleri arasında her yaş için uygun olan bir saç kesim şeklidir.

10 yıllık kuaförüm amatör olarak web sitesi işleri ile uğraşıyorum. Saç modelleri hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendirmek amacıyla bu siteyi açtım. Allah utandırmasın.

1 Yorum

  1. Yonca

    14 Nisan 2016 at 13:28

    güzel öneriler var teşekkürler 🙂

Yorum Bırakmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir