Bayan Saç Modelleri

Kızıl Kısa Saç Modelleri

Yazar:  | 

Kızıl saçların her zaman daha çekici bir özelliği olmuştur. Doğru bir ten rengine uygulandığında gerçekten kusursuz bir görünüm sunan kızıl saç renginin birbirinden farklı tonları da bulunmaktadır. Dikkat çekmeyi seven ve her zaman ilginin üzerinde olmasını isteyen bayanlar için kesinlikle kızıl kısa saç modelleri muhteşem bir görünüm çıkarmaktadır. Her dönemin en çok tercih edilen saç rengi olan kızıl saç rengi için birbirinden farklı olarak tercih edebileceğiniz kısa ve katlı saç kesimleri de bulunmaktadır.

Katlı Kızıl Saç Modeli

Katlı Kızıl Saç Modeli

Katlı kısa kızıl saç modeli

Katlı kesimlerin kızıl saç renginde uygulanması daha kusursuz bir görünüm ortaya çıkarıyor. Çünkü kızıl saç rengindeki renk geçişleri katlarda daha belli oluyor. Özellikle yoğun olarak kullanılan kızıl rengine sahip olan saç renklerinde genellikle bol katlı saç kesimleri kullanılarak saç renginin daha çok ön plana çıkarılması sağlanabilir.

Kısa Pixie Kızıl Saç Modeli

Kısa Pixie Kızıl Saç Modeli

Minyon yüz tipleri için kısa kızıl saç modeli

Kızıl saç rengi her yüz tipinde kullanılabilir. Fakat minyon olarak tabir ettiğimiz ve oldukça küçük bir yüz tipiniz var ise kesinlikle kızıl renk saçınızda bol katlı ve hacimli saç kesimini tercih edebilirsiniz.

Kızıl bob saç modeli

Bob saç modeli kısa saç kesimlerinde bu yıla damgasını vuran bir modeldir. Bob kesiminin oldukça düzgün yapılması ile kızıl renginin birleşmesi sonucunda muhteşem bir sonuç elde edebilirsiniz. Bob saç modelleri kızıl renk ile en çok uyum yakalayan saç kesimidir.

Açık Kızıl Küt Saç Modeli

Açık Kızıl Küt Saç Modeli

Kızıl küt kısa aç modeli

Kızılın oldukça açık tonları ile küt kısa saç modelini her ten rengi için kullanabilirsiniz. Özellikle esmer bir ten renginiz var ise hem hareket kazandırmak hem de ten renginizi geri plana itmek için açık kızıl saç rengini kısa modeller ile deneyebilirsiniz.

Kızıl saç rengini uzman bir kuaförden yardım alarak boyatmalısınız.  İstediğiniz kızıl rengini elde etmek için birkaç boyama işleminden geçmeniz gerekebilir. Aynı zamanda saçın kesimi de saç rengini gösteren en önemli etkenlerden birisidir. Bunun için de kızıl gibi hareketli ve bol ışık oyunlarının olduğu bir saç rengi için bol katlı ve oldukça kısa saç modelleri de rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

10 yıllık kuaförüm amatör olarak web sitesi işleri ile uğraşıyorum. Saç modelleri hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendirmek amacıyla bu siteyi açtım. Allah utandırmasın.

Yorum Bırakmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir