Bayan Saç Modelleri

Küt Kesim Kısa Saç Modelleri

Yazar:  | 

Saçlarınızda bir değişiklik yapmak istiyorsanız ve uzun saçlarınızdan artık sıkıldıysanız iki alternatifiniz var demektir. Dilerseniz saçlarınızı kısa kestirebilir ya da küt kesim tercih edebilirsiniz. Ancak kısa saç çoğu zaman uzun saçlı kimselerin ilk tercihi olmaz. Bunun ilk nedeni uzun saçtan kısa saça geçtiklerinde dış görünümlerinde çok iddialı bir değişiklik olması ihtimalidir. Ayrıca saç bakımları arasında kısa saç her zaman çok daha bakım isteyen bir saç modelidir.

Kısa Katlı Kesim Bob Saç Modelleri

Kısa Katlı Kesim Bob Saç Modelleri

Bu nedenle saçlarını kısa kestirmeye cesareti olmayanlar küt kesim saç modelleri arasından seçim yaparak saçlarını rahatlıkla kestirebilirler. Böylece hem oldukça havalı, hem oldukça farklı hem de iddialı ve modern bir görünüme sahip olma şansı yakalarlar.

Dalgalı Sarı Balyajlı Küt Saç Modeli

Dalgalı Sarı Balyajlı Küt Saç Modeli

                Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tiplerine Uygun

Genellikle küt saç modelleri uzun bir yüz yapısına sahip olan bayanlara daha çok yakışsa da artık yüz tipi yuvarlak olan bayanlara uygun kısa saç modelleri uygulanması nedeni ile yuvarlak yüzlü bayanlar tarafından da rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Saç tipiniz kıvırcık ise saçlarınıza maşa ya da düzleştirici yardımı ile iri dalgalar kazandırarak harika bir küt saç stili elde edebilirsiniz. Hemen her yüz tipine uygun bir kesimi bulunan küt saç modellerinde oval yüzler tüm modelleri rahatlıkla kullanabilirken yuvarlak, tombul ya da köşeli yüz tipine sahip kimseler bob kesim saçları rahatlıkla kullanabilirler.

                Sezon Trendleri

Yeni sezonda saç modelleri arasındaki trendlere baktığımızda küt saç modellerine eğilimin ciddi oranda artış gösterdiğini fark edebilirsiniz. Özellikle dalgalı küt saç modelleri, retro küt saç modelleri ve bob kesim küt saç modelleri bayanların en çok tercih ettiği modellerin başında geliyor.

Bayanların saçlarına oldukça şık bir görünüm kazandıran küt saç modelleri ince ya da kalın, dalgalı veya düz hemen her saç tipine uygun bir kesim türüne sahip. Küt saç modelleri bayanların hem normal hayatlarında hem de özel günlerinde tercih edebilecekleri oldukça hoş bir kesim türüdür. Hemen her saç tipi ile uyumlu olan pek çok saç modelini küt kesim saçlarınıza evde bile uygulayabilirsiniz.

 

 

10 yıllık kuaförüm amatör olarak web sitesi işleri ile uğraşıyorum. Saç modelleri hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendirmek amacıyla bu siteyi açtım. Allah utandırmasın.

Yorum Bırakmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir